PR

Influencer marketing

Współpraca ze znanymi artystami, aktorami, gwiazdami estrady, sportowcami czy blogerami stała się nieodłącznym elementem, stosowanym przez nas w kreatywnej i skutecznej promocji marki. Dynamiczny rozwój digitalowej komunikacji, szczególnie w obszarze social mediów, zwiększył wartość współpracy z liderami opinii, autorytetami i pionierami. Naturalność i wiarygodność przekazu influencerów jest tym, co wyróżnia influencer marketing spośród innych form reklamy. Jest to szczególnie ważne przy budowaniu unikatowej wartości naszych klientów.

Jako agencja komunikacyjna posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy z influencerami. Dzięki odpowiedzialnej analizie, wykorzystującej zaawansowane narzędzia oraz współpracy zespołu opartej na wzajemnym dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem, staliśmy się ekspertami w precyzyjnym dopasowywaniu influencerów i blogerów do strategii marki i wartości, jakie ona reprezentuje.

Co to jest influencer marketing w praktyce?

Influencer marketing najczęściej wykorzystywany jest przez marki do promocji swoich produktów lub usług, ale może również posłużyć nam jako narzędzie do relacjonowania eventu, launchu kampanii produktowej lub po prostu budowania swojego wizerunku wśród odbiorców. Wybór odpowiedniego influencera zależy od wielu czynników: czasu, miejsca czy oczekiwanych efektów. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na wynegocjowanie odpowiedniego wynagrodzenia, atrakcyjnego dla obydwu stron, a także ustalenie możliwych do zrealizowania KPI.

Ważną rolę odgrywają microinfluencerzy, czyli osoby, które pomimo mniejszych zasięgów w social mediach, są dla odbiorców dużo bardziej autentyczne. Współpraca z microinfluencerami pozwala na większą kreatywność przy tworzeniu długotrwałych kampanii,  naturalnie wpisuje się w codzienne narracje prowadzone w social mediach i sprawia, że działania podejmowane przez markę są tymi, którymi odbiorcy chętnie dzielą się między sobą.  

Influencer marketing – czy to się opłaca?

Właśnie ze względu na autentyczność oraz pozytywny odbiór wśród grup docelowych, influencer marketing cieszy się ogromną popularnością i przynosi efekty, które potrafią konkurować z dobrze zorganizowaną płatną kampanią reklamową w sieci. Decydując się na takie rozwiązanie, walczymy wyłącznie o sukces naszych klientów.