POSNANIA

wyjątkowe urodziny

Jak świętować urodziny centrum handlowego, aby wyróżnić się na tle innych eventów oraz przyciągnąć uwagę mediów?
01

Wyzwanie

Jak świętować urodziny centrum handlowego, aby wyróżnić się na tle innych eventów oraz przyciągnąć uwagę mediów?

02

Działania

Dla galerii Posnania prowadzimy działania z zakresu PR, organizujemy warsztaty, eventy i akcje specjalne. Jesteśmy w stałym kontakcie z lokalnymi dziennikarzami, dzięki czemu wiemy, jakie są potrzeby poznańskich mediów.

W październiku 2019 Posnania świętowała swoje trzecie urodziny. Tego typu wydarzenia rzadko interesują lokalnych dziennikarzy, którzy szukają unikatowego contentu. Zależy im na opisywaniu spraw szczególnie ważnych dla mieszkańców. Takimi zaś z pewnością są te, które dotyczą poznańskich seniorów. W stolicy Wielkopolski jest ich bowiem więcej niż studentów. Właśnie dlatego Posnania wraz z Miejską Radą Seniorów, Fundacją Barak Kultury oraz Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania zorganizowała urodzinowy pokaz mody pod nazwą „Trzy pokolenia, jeden styl”. Na wybiegu pojawiły się modelki i modele w wieku 65+, w towarzystwie dzieci i wnuków. Muzykę do pokazu zagrała na żywo DJ Wika.

POSNANIADo naszych zadań należało: koordynowanie współpracy zaangażowanych w pokaz podmiotów; zorganizowanie spotkania prasowego zapowiadającego pokaz, w którym wzięli udział m.in. przedstawiciel Urzędu Miasta Poznania, Dyrektor Posnanii oraz poznańskie seniorki; przygotowanie materiałów prasowych i media relations w dniu pokazu oraz po nim.

03

Efekty

Na spotkaniu prasowym byli obecni przedstawiciele najważniejszych lokalnych redakcji. W mediach ukazały się 42 publikacje na temat urodzin Posnanii, a AVE wyniosło ponad 113 tys. PLN. Relacja z pokazu pojawiła się także w głównym wydaniu „Wydarzeń” w telewizji Polsat.