PLAC UNII

zakupy na wyciągnięcie ręki

Kampania wizerunkowa „Parę kroków do…” Placu Unii Shopping Center powstała na podstawie obserwacji wskazującej na brak miejsca, w którym można miło i przyjemnie załatwić codzienne sprawy, w okolicy Śródmieścia Południowego i Starego Mokotowa w Warszawie. Temu przekonaniu towarzyszyły wyzwania związane z trudno dostępną lokalizacją Placu Unii dla potencjalnych klientów oraz brakiem świadomości, że pełni on również funkcję handlową (poza biurową), a tym samym nie jest w pełni wykorzystywany jako miejsce destynacji zakupowej i spędzania wolnego czasu dla warszawiaków. Tymczasem Plac Unii to nowoczesny budynek usytuowany w sercu warszawskiego Mokotowa. Jego projekt, inspirowany nowojorskim budynkiem Flatiron powstał w pracowni APA Kuryłowicz & Associates i otrzymał wiele nagród oraz wyróżnień. <br />
01

Wyzwanie

Kampania wizerunkowa „Parę kroków do…” Placu Unii Shopping Center powstała na podstawie obserwacji wskazującej na brak miejsca, w którym można miło i przyjemnie załatwić codzienne sprawy, w okolicy Śródmieścia Południowego i Starego Mokotowa w Warszawie. Temu przekonaniu towarzyszyły wyzwania związane z trudno dostępną lokalizacją Placu Unii dla potencjalnych klientów oraz brakiem świadomości, że pełni on również funkcję handlową (poza biurową), a tym samym nie jest w pełni wykorzystywany jako miejsce destynacji zakupowej i spędzania wolnego czasu dla warszawiaków. Tymczasem Plac Unii to nowoczesny budynek usytuowany w sercu warszawskiego Mokotowa. Jego projekt, inspirowany nowojorskim budynkiem Flatiron powstał w pracowni APA Kuryłowicz & Associates i otrzymał wiele nagród oraz wyróżnień.

02

Działania

To właśnie ten budynek, w którym mieści się kompleks biurowo-handlowy stał się bohaterem nowych KV Placu Unii. Innym ważnym ich elementem są zdjęcia postaci: modelki lub modela (a także pary), które uchwycone w ruchu zmierzają w kierunku galerii. Przedstawioną sytuację oddaje hasło: „Parę kroków do…”, pomagając w zminimalizowaniu dystansu fizycznego, ale również mentalnego potencjalnych klientów do galerii.

PLAC UNIIAby podkreślić modową ofertę (w tym obecność butików marek premium) przeprowadziliśmy również sesję z udziałem stylisty gwiazd Roberta Kiełba, którego koncepcje stylistyczne podkreślały unikalność oferty galerii i jej atmosferę. Odzwierciedlały też gusty odwiedzających ją klientów.

03

Efekty

W ramach linii kreatywnej przygotowaliśmy kilkanaście kampanii z użyciem nośników zewnętrznych oraz wewnętrznych. Ponadto poza całoroczną komunikacją (2019 r.) i jej kontynuacją w 2020 r. centrum w zgodzie z przyjętą strategią PUCS zorganizowało cykl eventów podkreślających lokalność i relację z sąsiadami. Były to warsztaty DIY #zamiastzamiasto, modowe „Spotkania Mokotowskie” oraz wydarzenia inspirowane kulturą Meksyku oraz Indii, zorganizowane we współpracy z ambasadami, z którymi sąsiaduje Plac Unii. Wszystkie te działania zachęcały do wartościowego spędzania czasu i podkreślały lokalny charakter galerii. Podczas wydarzeń zaobserwowano wzrost frekwencji o 18% w stosunku do roku 2018.